Diyabetin Dijital Dünyası

Video içeriği ve kolay kullanımı ile diyabet hakkında pek çok detayı bulabileceğiniz yeni dijital platform www.diyabet.com hakkındaki sorularımızı projeyi hayata geçiren İnci Ün cevapladı.

S | Diyabet.com nedir?

C | www.diyabet.com zengin video içeriği ve kolay kullanımı ile diyabet hakkında faydalı bilgilerin bulunduğu halka açık bir web sitesidir.

S | Diyabet.com’un hastalara sağladığı avantajlar nelerdir?

C |Novo Nordisk tarafından hayata geçirilen dijital platform www.diyabet.com, Türkiye’de diyabetlilerin yaşam kalitelerini artırmak, tedaviye uyumlarını sağlamak, hasta ve hasta yakınlarını diyabetle ilgili merak ettikleri konularda bilinçlendirmek için sunuluyor. Hatırda kalan alan adı, teknolojik alt yapısı, kolay ve hızlı erişimi ile diyabet. com kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Sitede seksenden fazla diyabet temalı video ve on dört uzman hekimle gerçekleştirilen ‘uzmanına danış’ videoları yer alıyor. Bu sayede site ziyaretçileri diyabet hakkında merak edilen soruların cevaplarını uzmanından duyma fırsatı yakalıyor. Ayrıca; oyna ve öğren bölümleri; Faydalı bilgiler, diyabet ve diyabet yönetimi hakkında her şey, ünlü diyabetliler ile röportajlar ve başarı hikayeleri, diyabet rehberi ve diyabet günlükleri site ziyaretçilerine diyabet hakkında en güncel bilgilerin ulaştırılmasını sağlıyor.

S | Diyabet.com’da ne tür yenilikler var?

C |Türkiye’nin ilk diyabet dizisi diyabet.com’da bulunuyor. Bir diyabet hastasının diyabet yolculuğunun mizahi bir dille anlatıldığı Türkiye’nin ilk diyabet dizisi “Diyabetimle Mutluyum” diyabet.com’da izleyicileri ile buluşuyor.

S | Diyabet.com sağlık profesyonelleri için ne avantaj sağlıyor?

C |Diyabet.com sağlık profesyonelleri için de ihtiyaç duyulan eğitim desteğini sağlıyor. Sağlık profesyonelleri için bir kılavuz niteliği taşıyan endokrinoloji alanındaki saygın yayınlardan Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi (JCEM) ve Amerikan Diyabet Vakfı’nın (ADA) resmi yayını olan Diabetes adlı dergilere sağlık profesyonellerinin erişimi de diyabet.com sitesinden sağlanabiliyor.

gerçekleştirilen ‘uzmanına danış’ videoları yer alıyor. Ayrıca; oyna ve öğren bölümleri; faydalı bilgiler, diyabet ve diyabet yönetimi hakkında her şey, ünlü diyabetliler ile röportajlar ve başarı hikayeleri, diyabet rehberi ve diyabet günlükleri site ziyaretçilerini bekliyor.

Diyabet Öyküleri:

Onlar ne diyor?

Tıklayın

Sude Iğdır Tip 1 Diyabetli

Sude Iğdır Tip 1 Diyabetli

Turgut Akmete Tip 2 Diyabetli

Turgut Akmete Tip 2 Diyabetli

Zuhal Gözütok Tip 2 Diyabetli

Zuhal Gözütok Tip 2 Diyabetli

Ayşe Naz Baykal Tip 1 Diyabetli

Ayşe Naz Baykal Tip 1 Diyabetli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.