Mucize sebze: KUŞKONMAZ

Kuşkonmaz çok alışkın olmadığımız, fakat aslında günlük beslenmemizin içerisinde olması gereken harika bir sebze. Yaklaşık 5000 yıl önce Mısır’da yetiştirilmiş olan kuşkonmazın yüzlerce farklı çeşidi var. Kuşkonmazın en yaygın çeşidi yeşil iken; daha nadir bulunan beyaz ve mor kuşkonmaz da yenilebilir çeşitlerinden. Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger; “Yeşil kuşkonmaz öncelikli olarak antioksidan ve folik asit yönünden zengin ve ayrıca iyi bir C Vitamini ve K Vitamini kaynağıdır. Glisemik indeksinin düşük, posa içeriğinin yüksek olmasından dolayı kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olan kuşkonmaz, diyabet hastaları için oldukça yararlıdır. Tüm bu faydalı özelliklerinden dolayı şeker hastaları kuşkonmazı düzenli olarak tüketmelidir. İyi bir antioksidan kaynağıdır ve kanser, katarakt ve diğer göz sorunlarını önlemeye yardımcı olabilir.” diyor

HEM ÇOK BESLEYİCİ, HEM DE ÇOK HAFİF
5 ÇUBUK KUŞKONMAZ 25 KALORİ ENERJİ İÇERİR.

kuskonmaz-2

YEMEK ATÖLYESİ

Her ay farklı menülere ve özel beslenme programlarına yer veren Kitchen Creates, Fitness Menü atölyesi ile sağlıklı ve birbirinden farklı lezzetleri sizlerle buluşturuyor. Deneyebilirsiniz.

Fitness Menü atölyesindeki ilk lezzet kahvaltılarınıza güzel bir alternatif olacak Karabuğdaylı Omlet. Karabuğday bol lifli yapısı ve uzun süre tok tutma özelliği ile hem kilo dengesini korumak isteyenler hem de sağlıklı karbonhidrat tüketmek isteyenler için benzersiz bir yiyecek. Avokado ile hazırlanacak başka bir lezzet ise Avokadolu Mantarlı Salata. K ve C vitaminleri, folik asit ve potasyum açısından zengin avokado, sağlıklı bir protein kaynağı olan mantar ile birleşince hafif ve sağlıklı bir alternatif. Gün içerisinde enerji ihtiyacını ve düşen kan şekerini dengede tutmaya yarayan Enerji Verici Protein Bar ise günlük rutininde sık hareket edenlerin ve spor yapanların en favori tercihi olabilir. Fitness Menü atölyesinin son lezzeti Narenciye Soslu Tavuk ise günlük protein ihtiyacının karşılanmasına destek olurken düşük kalorisi ile formuna dikkat edenler için ideal bir öğün olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.